• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

  • Gliwice biegają!

  • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

  • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2020 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

slider 02

Lubisz biegać? Masz już na swoim koncie sukcesy biegowe, czy też chcesz zacząć swoją przygodę z bieganiem i poznać nowych ludzi? W Gliwicach masz okazję do regularnych spotkań z królową sportów!

Od 2014 co roku startuje cykl comiesięcznych biegów Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa. To zawody dla wszystkich, niezależnie od stażu i doświadczenia biegowego. Dystans, do wyboru od 4,2 km do półmaratonu, to okazja dla początkujących biegaczy do weryfikacji swoich możliwości, a dla zaawansowanych do poprawy formy w sezonie i utrzymania jej poza sezonem. Bieg prowadzi również klasyfikacje w dyscyplinie nordic walking.

Od 2016 roku nasz klub organizuje również maraton - Maraton Pędziwiatra odbywa się w czerwcu na trasie Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Do udziału w zawodach niezbędny jest oczywiście trening. Na naszym klubowym profilu na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej umawiamy się na wspólne bieganie - zarówno treningi, jak i starty w zawodach. Co miesiąc, w niedzielę po Prowokacji Biegowej Pędziwiatry i zaprzyjaźnieni biegacze spotykają się, aby przebiec wspólnie około 10 km w tempie konwersacyjnym.

Gliwickie grupy biegowe - Night Runners, Sklep Biegacza Running Team, Pędziwiatr, Opel Running Team organizują również wspólne treningi oraz szereg akcji biegowo-charytatywnych pod wspólnym hasłem Gliwice Biegają.

Ponadto nie brakuje innych sezonowych inicjatyw biegowo-zdrowotnych: treningi na hałdach przygotowujące do Runmageddonu, czy grupowe pławienie się zimą w lodowatej wodzie jeziora w Czechowicach wraz z Gliwickimi Morsami i Foczkami.

Zapraszamy do wpólnego biegania. Gliwice Biegają!

slider 03

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa  to sportowe przedsięwzięcie AKMB Pędziwiatr Gliwice.

Chodzi nam o to, aby dobrze, w przyjaznej atmosferze i na sportowo spędzić czas wśród znajomych, wziąć udział w integracji lokalnego środowiska, pokazać, że bieganie po prostu zbliża ludzi.

Tutaj nie ma wielkich nagród pieniężnych, nie biegają z nami Kenijczycy ani celebryci, nie ma samochodu do losowania, z udziałem w Prowokacji nie wiąże się też żaden większy splendor. Dla nas jest to po prostu święto biegania i sposób na utrzymanie formy przez cały rok.

Istotą Prowokacji jest jej elastyczność i kameralność, pozwalające ad hoc wziąć w niej udział. W odróżnieniu od zdecydowanej większości zawodów, można zapisać się do biegu dosłownie chwilę przed sygnałem startu, co istotne – z zachowaniem niskiej opłaty startowej. To jest niezaprzeczalna wartość, bo bieganie jest urzekające właśnie w swojej prostocie, dla wszystkich, a rywalizacja jest jedynie fajnym dodatkiem i urozmaiceniem, zabawą, inspiracją i motywacją.

Prowokacja to nasze miejsce w coraz bogatszym świecie masowego sportu.

slider 01

AKMB Pędziwiatr Gliwice. Kim jesteśmy? Nie samym bieganiem człowiek żyje. Każdy z nas ma różne zainteresowania, radości, problemy, wykonujemy rozmaite zawody, ale przede wszystkim mamy w sobie imperatyw działania i przesłanie dla świata: chcemy biegać, chcemy być sprawniejsi, chcemy się cieszyć i dzielić szczęściem wynikającym z aktywności fizycznej. Doceniamy wolność, która związana jest z bieganiem, przy czym bliska jest nam zasada trójkąta równoramiennego: dom – praca – bieganie. Bo tak jak dobry biegacz to biegacz kompletny, tak samo biegacz naprawdę spełniony, to taki, który nie zatraca się bez reszty tylko w bieganiu, dba o harmonię pomiędzy wszystkimi obszarami swojej aktywności życiowej.

Mamy doświadczenie w organizacji wielu imprez i inicjatyw biegowych. Chcemy, żeby rywalizacja w bieganiu była zabawą, w której każdy może wziąć udział. Nie działamy dla zysku, ani dla taniej popularności. Mamy zaufanie do siebie i z otwartością patrzymy na drugiego człowieka. Oczywiście przede wszystkim trenujemy i startujemy w  zawodach, wymieniamy się doświadczeniami oraz wiedzą związaną z bieganiem oraz wspieramy w pokonywaniu własnych słabości. Znajdziecie nas na ścieżkach biegowych i na zawodach, ale także w internecie (www, Facebook, Maratony Polskie, Endomondo)

Biegamy i zachęcamy do biegania innych.

Oto my

Nasze starty